Ostatnim z projektów w ramach programu Wspólne Działanie – Lokalne Zaangażowanie, edycja 2013, był Viva Las GPEC. Nazwa wywodzi się od działań, jakie uczestnicy programu podjęli na Kozaczej Górce na Jasieniu.

„Nasze działania miały na celu zasadzenie ok. 150 sadzonek drzew i krzewów oraz wykonanie i montaż 20 budek dla ptaków” –  mówi lider komunikacji, Katarzyna Czerny-Borysewicz. – „Na miejscu Lider Tomek Zieliński omówił realizacje projektu, podzielił nas na grupy i wyznaczył zadania liderom poszczególnych grup. Dwie grupy zajęły się porządkowaniem terenu i sadzeniem, które realizowane były na podstawie profesjonalnego projektu wykonanego przez Panią Małgosię zajmującą się projektowaniem terenów zielonych. Pani Małgosia wspierała nas podczas realizacji całego projektu, służyła pomocą i radą. Trzecia grupa dzielnie składała budki dla ptaków pod okiem 2 osób z Klubu Ptaków Polskich: Moniki i Marcina; a następnie mocowała je na pobliskich drzewach. Nie można również zapomnieć o grupie cateringowej, która profesjonalnie przygotowała i zorganizowała wszystkie posiłki. Pracy było dużo, ale dzięki zaangażowaniu, wytrwałości i świetnemu zgraniu zespołów, zrealizowaliśmy nasz ambitny cel zgodnie z planem. Podczas przerwy mogliśmy również dowiedzieć się wielu ciekawostek o ptakach zamieszkujących nasze pola i lasy. Dzięki tej inicjatywie mogliśmy wziąć czynny udział w ochronie lokalnego środowiska, jak również wesprzeć działalność Klubu Ptaki Polskie. Jednocześnie zostać liderem i przykładem dla innych przedsiębiorstw.

Dzięki naszej ciężkiej i świetnie zorganizowanej grupowej pracy ten uroczy zakątek leśny, o którym nie każdy mieszkaniec Gdańska wie, że istnieje, a jest warty odwiedzenia, stał się uporządkowany i jeszcze piękniejszy. Na pewno będzie służył nie tylko ptakom, ale również lokalnej społeczności i odwiedzającym ten las mieszkańcom Gdańska.

Serdecznie zapraszamy na Kozaczą Górę z całymi rodzinami, siedząc na ławeczce możemy zrelaksować się słuchają i obserwując różnorodne ptaki zamieszkujące ten las. Natomiast dzieci mogą pobawić się na pobliskim, położonym w lesie placu zabaw.”  1. Dodaj swój komentarz.