Podczas turnieju sportowego dla podopiecznych DPS Orunia, przeprowadziliśmy wywiad z Anną Urban, dyrektor obiektu. O turnieju i przekazaniu sprzętu sportowego dla beneficjenta przeczytają Państwo w osobnym artykule
Czym zajmuje się Państwa placówka?
Nasza placówka jest placówką całodobową, przeznaczoną dla dzieci, młodzieży i dorosłych, mężczyzn niepełnosprawnych intelektualnie.

Jakie były dotychczasowe aktywności, przeprowadzane tutaj, w Państwa placówce? W jaki sposób aktywizowano podopiecznych?
Aktywizacja mieszkańców naszego Domu to codzienne motywowanie ich do bycia aktywnymi społecznie, jak i zawodowo. Organizujemy także różnego rodzaju akcje społeczne, m.in. Festyn na Wzgórzu Św. Wojciecha, Wigilię Integracyjną czy konkurs plastyczny „Bliżej siebie”. Konkurs przeprowadzany jest na szczeblu wojewódzkim. Aktywizujemy także naszych podopiecznych poprzez zajęcia aktywizująco – wspierające, które odbywają się na terenie placówki.

Jak mieszkańcy Domu Pomocy Społecznej zareagowali na wieść o tym, że na terenie placówki odbędzie się festyn?
Pensjonariusze zawsze się cieszą, z każdej aktywności. Jesteśmy bardzo szczęśliwi, że firma GPEC chciała nas wesprzeć w takich działaniach. Duża zasługa ze strony GPECu i wdzięczność z naszej strony za okazane wsparcie. Mieszkańcy jak widać bardzo się cieszą.

Będą chętnie korzystać z nowych sprzętów sportowych?
Będą na pewno! Już korzystają! Po oficjalnym odebraniu sprzętu, mieszkańcy po kolei zaczęli ten sprzęt testować i wypróbowywać. Kolejno, jeden po drugim, ćwiczą.  1. Dodaj swój komentarz.