Turniej piłki nożnej o puchar „Teodora”

GPEC Obszar Strategii
Magdalena Płosaj – lider projektu

Cel: Zorganizowanie turnieju piłki nożnej dla dzieci z domów dziecka.

W duchu sportowej rywalizacji w dniu 10.09.2011r. obszar Strategii GPEC zorganizował turniej piłki nożnej o Puchar „Teodora” dla dzieci z domów dziecka. Zawody odbyły się we współpracy z Zespołem Kształcenia Podstawowego i Gimnazjalnego nr 7 w Gdańsku na boisku ORLIK.
W rozgrywkach wzięło udział 6 drużyn składających się łącznie z czterdziestu dwóch uczestników, w przedziale wiekowym od 7 do 16 lat. Zgodnie z regulaminem w każdym z zespołów wystąpiła co najmniej jedna zawodniczka. GPEC zapewnił obsadę sędziowską, dostęp do opieki medycznej oraz posiłek regeneracyjny. Szkoła udostępniła boisko sportowe oraz miejsce do zmiany odzieży i obuwia dla zawodników.
Turniej o puchar „Teodora” składał się z fazy grupowej i pucharowej. W pierwszej fazie mecze rozgrywane były w dwóch grupach. Rozgrywki wyłoniły czterech finalistów – dwie drużyny w grupie z największą ilością punktów, które awansowały do fazy pucharowej. Mecze półfinałowe wywołały największe emocje, gdyż o awansie do finału decydowały rzuty karne. Podsumowując, mecze rozegrano w przyjaznej atmosferze oraz według zasad fair play. W tym spotkaniu liczyła się zarówno dobra zabawa jak i wynik sportowy. Po zakończeniu spotkania każdy z uczestników dostał pamiątkowy dyplom oraz nagrody rzeczowe. Prawdziwa radość na twarzach dzieci tylko potwierdza jak niewiele czasami potrzeba, aby sprawić odrobinę szczęścia najmłodszym.

GALERIA ZDJĘĆ

Pozostałe projekty spółki w 2011 roku:  1. Dodaj swój komentarz.