SP 52 Gdańsk – prace remontowe w zakresie wybranych miejsc związanych z aktywnością fizyczną

W związku z projektem realizowanym w gdańskiej Szkole Podstawowej nr 52, przeprowadziliśmy wywiad z Magdaleną Leśnicką – Górą, kierownikiem administracyjno – gospodarczym w placówce.

Jak może Pani scharakteryzować Państwa placówkę i czym się ona wyróżnia spośród innych szkół w okolicy?

Na pewno możemy powiedzieć, że bardzo dbamy o swoich podopiecznych. A wyróżnia nas to, że staramy się wyróżnić 🙂 Jesteśmy w miarę nowoczesną placówką, w każdej sali mamy komputery, organizujemy zajęcia informatyczne. W tej chwili chcielibyśmy właśnie postawić na sport. To jest to, czego nam brakuje i to z czego się cieszymy, że otrzymaliśmy w tym zakresie pomoc od Grupy GPEC.

W jaki sposób projekt Wspólne Działanie – Lokalne Zaangażowanie, realizowany przez Grupę GPEC, wpływa na szkołę i jej plany?

Nasze boisko szkolne i zaplecze sportowe są dość zaniedbane. Walczyliśmy o ich odnowienie już od dłuższego czasu, jednak dotychczas nie udało nam się pozyskać funduszy. Mamy za to coraz więcej dzieci z wieloma osiągnięciami sportowymi, podopieczni są także świetni w piłkę nożną i piłkę siatkową. Realizacja projektu przez Grupę GPEC pozwala na połączenie tych dwóch aspektów. Wierzymy, że sprawi także, że dzieci będą chciały być jeszcze aktywniejsze, jeszcze chętniejsze do uprawiania sportu.

Czyli dzieci są bardzo aktywne, podchodzą pozytywnie do wszelkiego rodzaju aktywności?

Jak najbardziej! Jest to tym bardziej widoczne, że znajdujemy się w dość specyficznej lokalizacji, która jest widziana jako dzielnica osób starszych. Dopiero teraz zaczyna się ona odmładzać. Wchodzi do niej nowe pokolenie.

Jak Pani ocenia postępy prac i zaangażowanie grupy projektowej?

Jestem zaskoczona taką ilością kobiet pracujących fizycznie. Spodziewaliśmy się głównie mężczyzn. Ale w ogóle nam to nie przeszkadza. Panie są naprawdę świetne! 🙂  1. Dodaj swój komentarz.