Rozmowa z beneficjentem projektu „A-BB-A, czyli A-bezpieczni, B-aktywni” – Małgorzatą Karamarą

W związku z projektem „A-BB-A, czyli A-bezpieczni, B-aktywni”, przeprowadziliśmy wywiad z Małgorzatą Karamarą, dyrektor Zespołu Kształcenia Podstawowego i Gimnazjalnego nr 12 w Gdańsku.

Czym Państwa placówka wyróżnia się na tle innych?

Możemy zdecydowanie powiedzieć, że charakteryzuje nas bardzo wysoki poziom nauki, co przekłada się na zdobywane wyniki na egzaminach zewnętrznych. Doceniają to zarówno dzieci, które do nas przychodzą, jak i ich rodzice. Mimo tego, że w większości gimnazja przeżywają swój niż pod względem ilości chętnych zapisujących się do szkół, my mieliśmy więcej zgłoszeń, niż byliśmy w stanie przyjąć.

Jakie znaczenie ma fakt realizowania projektu Wspólne Działanie – Lokalne Zaangażowanie w Państwa placówce?

Ma olbrzymie znaczenie. Każda możliwość uczestniczenia w lokalnych inicjatywach jest dla nas ważna. Nasza szkoła powstała jeszcze w latach 80. Konieczność prowadzenia bieżących usprawnień powoduje, że nie zawsze jesteśmy w stanie sprostać każdemu zapotrzebowaniu. Z Grupą GPEC nie współpracujemy po raz pierwszy, dzięki czemu łatwiej nam przedstawić nasze konkretne potrzeby, które uczestnicy programu następnie zrealizują.

Jakie znaczenie w życiu szkoły i uczniów ma aktywny tryb życia?

Sport obok nauki jest dla nas i naszych uczniów najważniejszy. Zdajemy sobie sprawę z tego, jaki tryb życia jest prowadzony przez dzieci i młodzież w dzisiejszych czasach. Chcąc się temu przeciwstawić, bardzo mocno akcentujemy aktywny tryb życia w naszej szkole. Sami uczniowie najchętniej wybierają zajęcia sportowe. Także poza rokiem szkolnym korzystają z urządzeń i zajęć sportowych. Siatkówka jest u nas jedną z ważniejszych dyscyplin, co przekłada się bezpośrednio na sukcesy naszych uczniów. W minionych latach nasze uczennice i absolwentki zdobywały m.in. tytuł Mistrzyń Polski Juniorek w Piłce Siatkowej.

Co sądzi Pani o inicjatywach skierowanych do społeczności lokalnych?

Są bardzo wskazane. Wciąż jest ich mało, ale cieszymy się za każdym razem, gdy możemy z nich korzystać i w jakiś sposób w nich uczestniczyć. W planach mamy wystartowanie w Budżecie Obywatelskim.

Jak ocenia Pani prace zespołu projektowego programu Wspólne Działanie – Lokalne Zaangażowanie?

Prace są bardzo sprawne i aktywne. Nie możemy się doczekać momentu, gdy będziemy mogli skorzystać po raz pierwszy z efektu końcowego.  1. Dodaj swój komentarz.