Rewitalizacja placów zabaw przy przedszkolu nr 71 w Gdańsku „Diamencik”” – Rozmowa z beneficjentem projektu, Lucyną Gużewską

Podczas rewitalizacji placów zabaw przy przedszkolu nr 71 na gdańskiej Oruni, przeprowadziliśmy wywiad z Lucyną Gużewską, dyrektor Przedszkola „Diamencik”. O pracach na terenie przedszkola przeczytają Państwo w osobnym artykule.

Jak się Państwo poczuliście, gdy okazało się, że Państwa przedszkole zostanie włączone do projektu WDLZ?

Byłam bardzo mile zaskoczona. Okazało się, że włączeniem nas do WDLZ zajęła się jedna z naszych mam, która podała nasze przedszkole do projektu. Bardzo dziękuję rodzicom za zaangażowanie. Dbają oni o to, aby nasze pociechy czuły się tutaj dobrze i bezpiecznie.

No właśnie, jak pociechy zareagują na zmiany?

Będziemy chyba pierwszym przedszkolem, które będzie posiadało własne boisko do mini golfa. Mówiąc krótko i wprost: jesteśmy bardzo szczęśliwi.

Czy planowane są specjalne akcje, już po zakończeniu prac remontowych? Spotkanie z rodzicami albo festyn dla dzieci?

Tak, oczywiście. Festyn mamy już zaplanowany na czwartek. Oprócz wspólnej zabawy, która odbędzie się na naszym boisku, będziemy sadzili wspólnie kwiaty, wokół przedszkola. Pragnę dodać, że co roku – w naszym przedszkolu „Diamencik” – organizujemy akcję „Polerowanie Diamencika”. W ten sposób rodzice wraz z dziećmi oraz personel z przedszkola, wspólnie angażują się w prace społeczne na rzecz placówki.

Jak Państwo odnoszą się do podobnych działań, na rzecz społeczności lokalnych?

Bierzemy udział w działaniach na rzecz społeczności lokalnej. Jestem jednym z członków Stowarzyszenia na Rzecz Inicjatyw Lokalnych „Orunia”. Każdy dobrze o tym wie, że organizujemy dla dzieci m.in. Mikołajki czy festyny rodzinne. Dzieci z naszego przedszkola także biorą w tych akcjach udział. Takie działania nie są nam obce.  1. Dodaj swój komentarz.