Renowacja placów zabaw przy Przedszkolu nr 71 w Gdańsku

Działania na rzecz społeczności lokalnych to przede wszystkim masa pozytywnej energii. Jeśli działania te skierowane są do najmłodszych, to uszczęśliwianie maluchów jest dodatkową otuchą i bardzo silną motywacją. Pogody na ten dzień nie można było wyobrazić sobie lepszej. Przy Przedszkolu Nr 71 na gdańskiej Oruni zebrał się zespół projektowy GDAŃSK 5. Narzędzia zostały rozdane, działania zaplanowane, a role przypisane. Zespół pełną parą przystąpił do prac.

Plac zabaw przy Przedszkolu „Diamencik” nie wyglądał najlepiej. Stara farba odchodziła od konstrukcji metalowych, próchniały ławki okalające zarastającą piaskownicę. Przez płot przedzierały się gałęzie z rosnących wokół krzewów. W centralnej części placu stał małpi gaj, któremu postanowiono przywrócić barwy. W niektórych miejscach zadbać należało o bezpieczeństwo najmłodszych, chociażby poprzez usunięcie niebezpiecznych elementów.

O drugi z placów zabaw – mniejszy, w bezpośrednim sąsiedztwie przedszkola – także zadbano. Głównie poprzez odmalowanie konstrukcji i odnowienie starej piaskownicy.

Zespół pali się do pracy. Wszyscy chcą, aby dzieci były zadowolone.” – powiedział lider komunikacji w projekcie, Paweł Cichocki. – „Robimy to z całego serca. Uśmiech maluchów to jeszcze większa motywacja dla tych, którzy pracują przy tym projekcie.” – dodał.

Prace remontowe skupiły się przede wszystkim na odmalowywaniu elementów oraz wymianie już istniejących. Przy dużym placu zabaw usunięto krzaki, pozostałości po betonowych ławeczkach i murku. Wymieniono deski wokół piaskownicy, którą dodatkowo uprzątnięto, odnowiono.

Wyremontowany plac zabaw dostał, rzec można, nowe życie. Tchnięto w niego barwy, zadbano o czas wolny najmłodszych, jak także o ich bezpieczeństwo. Zamontowano także dodatkowe konstrukcje.

Niezwykle cieszymy się, że mogliśmy podjąć tę inicjatywę! 🙂  1. Dodaj swój komentarz.