Prace przy Szkole Podstawowej nr 52

Piątek, 19 września, w Szkole Podstawowej nr 52 w Gdańsku był czasem wielkich zmian. Ta niepozornie wyglądająca placówka znalazła się na projektowym celowniku Grupy GPEC. A dokładniej znalazły się na nim boiska i tereny przyszkolne oraz salka korekcyjna, które przeszły metamorfozy.

Większość prac przy dotychczasowych projektach odbywa się na zewnątrz. Nie ma się więc co dziwić, gdy uczestnicy  programu zamarli na widok porannych chmur, które swoją nieprzychylność wzmocniły delikatnymi opadami deszczu. Okazuje się jednak, że pogoda sprzyja dobrym inicjatywom i już po raz kolejny słońce odsłoniło swoje oblicze, pozwalając spokojnie zrealizować projekt.

Grupa postawiła sobie jasny cel – do końca dnia mają zostać ukończone następujące prace: renowacja boiska do piłki nożnej, w tym odkrycie krawężników, naprawa słupków i zamontowanie siatek, renowacja boiska do piłki siatkowej z tymi samymi celami cząstkowymi, a także odmalowanie salki korekcyjnej, zamontowanie zakupionych regałów oraz przekazanie mat do ćwiczeń i mini siatek do gry w piłkę siatkową.

Skąd pomysł na realizację projektu właśnie w tym miejscu? „Chcieliśmy pomóc dzieciom. Chcieliśmy żeby miały one fajne boiska, żeby miały gdzie się bawić. Wiadomo, że dzieci spędzają w szkole bardzo dużo czasu, w związku z tym chcieliśmy zapewnić im miejsce, gdzie będą mogły rozładować swoje emocje, wybiegać się i uprawiać sport” – powiedziała Ilona Zielińska, lider komunikacji w projekcie.

Widoczne gołym okiem sprawne prace zespołu potwierdziły tylko słowa lidera, Piotra Kulwanowskiego: „Ludzie są świetnie zorganizowani! Mamy płynne przejścia pomiędzy grupami, ludzie przystosowują się do zmiennych warunków. Trochę problemów sprawiało nam przy kopaniu podłoże, ale problem rozwiązał się już sam.”

Widząc zaangażowanie i uśmiech na jego twarzy, nie sposób było nie zadać mu podstawowego pytania, mianowicie jak się czuje jako lider: „Powiem szczerze, że wiąże się to z lekkim stresem. Jestem oczywiście przejęty, bo po raz pierwszy znalazłem się w takiej sytuacji. Uznaję to jednak za dobrą okazję do sprawdzenia się jako osoba zarządzająca takim krótkim projektem, który faktycznie testuje moje kompetencje, np. zarządzania czasem, zespołem, delegowanie zadań”.  1. Dodaj swój komentarz.