Plac zabaw dla dzieci z SP2 w Starogardzie Gdańskim

22 września realizacji projektu, w ramach programu Wspólne Działanie – Lokalne Zaangażowanie, podjęła się grupa ze Starogardu Gdańskiego.

„W ramach naszego projektu zbudowaliśmy plac zabaw dla dzieci ze szkoły podstawowej nr 2 w Starogardzie Gdańskim, nasadziliśmy wokół niego zieleń, a także pomalowaliśmy ceglany mur (o powierzchni około 200 m2), otaczający plac zabaw i szkołę.

Elementy placu zabaw, na jakie się zdecydowaliśmy, to domek ze ślizgawką, huśtawki, zestaw z drabinką i elementami do wspinania się. W czasie, gdy dzieci miały przerwę między zajęciami, maskotka Grupy, Teodorek, rozdawał im słodycze, balony i przybijał „piąteczki”. – powiedziała liderka komunikacji, Magdalena Kałdowska.

Szkoła Podstawowa nr 2 nie była przypadkowym wyborem. Przede wszystkim naszych działaczy doszły słuchy, że sama placówka jest zainteresowana wzięciem udziału w programie. Głosowanie na charakter projektu i dokładne działania również przebiegły sprawnie. Od tego momentu zaczęły się przygotowania do projektu, a następnie jego realizacja, której efekty można podziwiać na zdjęciach.

Zgodność na różnych etapach przygotowania i realizacji projektu można tłumaczyć przede wszystkim tym, że zespół tworzyli ludzie znający się całkiem dobrze na co dzień.

„Uczestniczenie w realizacji projektu w ramach WDLZ jest bardzo ciekawym doświadczeniem. Pełnienie funkcji lidera komunikacji pozwala przyjrzeć się bardzo dokładnie wszystkim działaniom poszczególnych zespołów roboczych, dzięki czemu ma się dużo szerszą perspektywę. Świadomość bycia osobą odpowiedzialną za komunikację wymaga posiadania bardzo dużej wiedzy o projekcie, jego poszczególnych krokach i możliwych ryzykach.” – mówi Magdalena Kałdowska – „Po raz pierwszy miałam przyjemność wziąć udział w programie Wspólne Działanie – Lokalne Zaangażowanie i muszę przyznać, że to fantastyczna inicjatywa  dla wszystkich stron biorących udział w programie. Możliwość zrobienia czegoś fajnego dla społeczności, w ramach której istniejemy, jest bezcenna. Realizacja całego projektu to także niesamowita frajda dla wszystkich pracowników. Frajda, ponieważ wspólna praca poza biurem była świetnym doświadczeniem, i co najważniejsze – przyjemnie było widzieć uśmiech na twarzach dzieci, które wprost nie mogły się doczekać, aż skończymy nasze prace i plac zostanie oficjalnie otwarty.” – dodała.  1. Dodaj swój komentarz.