Wszsytko o Gdańsku – O programie

Ciekawostki

Miejsca

Zabytki

Festiwale

Wydarzenia

Wiadomości

Jak możemy poprawić standard życia naszej lokalnej społeczności?

Chciałbyś zrobić coś dobrego dla swojej lokalnej społeczności? Masz gotowy pomysł, tylko brakuje Ci środków do wcielenia go w życie? Z pomocą przychodzi program, stworzony przez grupę GPEC, który umożliwia wszystkim jej pracownikom, niezależnie od zajmowanego stanowiska, zgłosić swój własny pomysł usprawnienia życia lokalnej społeczności i wcielić go w życie! W tym artykule odpowiemy na pytania, kto może zgłosić się do projektu, jaki rodzaj inicjatywy można przeprowadzić w jego ramach oraz w jaki sposób zgłaszane projekty wybierane są do realizacji.

Dla kogo?

Program „Wspólne działanie – lokalne zaangażowanie” został stworzony z myślą o pracownikach Gdańskiego Przedsiębiorstwa Energetyki Cieplnej, którzy mają głowę pełną pomysłów i chcieliby aktywnie działać na rzecz swojej lokalnej społeczności. Umożliwia on opracowanie akcji, wspierającej okoliczne schroniska dla zwierząt, szpitale, szkoły, czy też skierowanej na poprawę stanu środowiska naturalnego. Można także zgłaszać projekty, wspierające lokalną kulturę, pobudzające do ruchu fizycznego czy umożliwiające nabycie nowych umiejętności (np. kursy obsługi komputera dla seniorów). Pracownicy grupy GPEC, których projekt uzyska akceptację oraz zostanie wybrany w głosowaniu mieszkańców miasta, w którym będzie on realizowany, otrzymają od firmy zaplecze finansowe oraz wszelkie inne środki, potrzebne do jego realizacji.

Widoczne efekty!

To już wszystkie informacje o programie „Wspólne Działanie – Lokalne Zaangażowanie”, które powinieneś znać, żeby wziąć w nim udział. Efekty inicjatyw, zrealizowanych do tej pory w ramach projektu naprawdę robią wrażenie – zaliczyć do nich można chociażby powstanie terenu do zajęć sportowo-rekreacyjnych dla dzieci z domu dziecka w Tczewie czy rewitalizacja placu zabaw przy alei Wojska Polskiego w Starogardzie Szczecińskim. Możliwości, które stwarza program są naprawdę szerokie – w podanym przez organizatorów zakresie łatwo możemy znaleźć interesujący nas obszar działania, a następnie stworzyć odpowiedni projekt, który usprawni życie lokalne mieszkańców naszej okolicy.

Nie pozostaje zatem nic innego, jak tylko przystąpić do działania!