Grupa GPEC seniorom

Realizacja projektów w ramach programu Wspólne Działanie – Lokalne Zaangażowanie rozpoczęła się dzisiaj (11 września) w Gdańsku na ul. Wajdeloty 28a.

Uczestnicy programu zawędrowali do Dziennego Domu Pomocy, aby zaktywizować seniorów i osoby niepełnosprawne, będące podopiecznymi tego miejsca. Wśród zmian, które zostaną przeprowadzone w ciągu dnia, są między innymi: odmalowanie korytarza, zamontowanie urządzenia fitness typu wahadło-twister oraz montaż ławek w altance ogrodowej.

Dodatkowo seniorzy wzięli udział w licznych zajęciach aktywizacyjnych. Na początek odbyły się zajęcia zumby, które miały rozruszać i przygotować uczestników do zajęć właściwych. Następnie każdy, kto miał ochotę na dodatkową aktywność mógł skorzystać z toru przeszkód, nowego urządzenia do ćwiczeń, aktywności z maskotką Grupy GPEC – tygrysem, wysłuchania wykładu o cieple, zapoznania się z kamerą termowizyjną, czy rozwiązywania krzyżówek i quizów.

Skąd pomysł na zrealizowanie projektu w takim miejscu? „Chcieliśmy żeby tegoroczna grupa beneficjentów była trochę inna niż w naszych wcześniejszych projektach” – powiedziała Ewa Maryjanowska, liderka komunikacji w zespole.

Mimo, że pogoda poprzedniego dnia nie była zachęcająca, w trakcie realizowania projektu zaczęło się przejaśniać. „Założyliśmy, że pogoda może być deszczowa. Mieliśmy plan awaryjny. Na wszelki wypadek dalej go uwzględniamy. Na razie wychodzi słońce, więc mamy nadzieję, że nie będzie problemów z dalszą realizacją” – wspomniał Tomasz Gardzioła, lider projektu.

Podopieczni Dziennego Domu Pomocy bardzo chętnie testowali swoją aktywność fizyczną i zbierali pieczątki za wykonywanie różnego rodzaju zadań. Pieczątki mogli wymienić na drobne upominki od Grupy GPEC.  1. Dodaj swój komentarz.