GPEC i GPEC TCZEW partnerami akcji ekologicznej

Projekty „Wspólne Działanie – Lokalne Zaangażowanie” jeszcze się nie rozpoczęły, ale spółki GPEC nie próżnują i angażują się w inne ciekawe inicjatywy prospołeczne jak np. zbieranie makulatury.

GPEC po raz kolejny został partnerem akcji ekologicznej Dziennika Bałtyckiego „Dzień Ziemi – Drzewko za makulaturę”. W tym roku w akcję zaangażował się także ZEC Tczew.

Przez dwa dni, 20 i 21 kwietnia, mieszkańcy Gdańska oddają makulaturę podczas festynu zorganizowanego na terenie Galerii Przymorze, a za każde 5 kg otrzymują sadzonkę. 22 kwietnia akcja zawita do Gdyni. Pracownicy Grupy GPEC przyłączają się do zbiórki, a na gdańskim festynie obecne są maskotki GPEC, które zabawiają najmłodszych, na scenie rozgrywane są także konkursy z nagrodami ufundowanymi przez firmę.

W dodatku promującym akcję, który ukazał się w piątek 21 kwietnia wraz z Dziennikiem Bałtyckim, eksperci GPEC radzą jak oszczędzać ciepło i ciepłą wodę, aby obniżyć emisję dwutlenku węgla. W kolejnym wydaniu gazety Adam Stanyer, członek zarządu GPEC, mówi o działaniach proekologicznych podejmowanych przez przedsiębiorstwo.

W akcję „Dzień Ziemi – Drzewko za makulaturę” zaangażował się także ZEC Tczew, którego pracownicy przygotowali 700 sadzonek kolorowych kwiatów. Rozmowa z Barbarą Stanuch, prezesem ZEC Tczew.

Relacje prasowe:
Dziennik Tczewski, 19.04.2012
Dziennik Bałtycki, 21.04.2012  1. Dodaj swój komentarz.