Festyn dla podopiecznych DPS Orunia

Festyny organizowane dla podopiecznych takich ośrodków, jak Dom Pomocy Społecznej na gdańskiej Oruni, to zawsze dodatkowa motywacja do działania. Osoby, które sytuacja zdrowotna i życiowa zmusiła do pozostawiania pod opieką pielęgniarek, wdzięczne są za wszelkie działania na ich rzecz. Postanowiliśmy urozmaicić im chociaż jeden dzień i zapewnić dodatkowe atrakcje na kolejne lata.

wdlz-dps-orunia-1

wdlz-dps-orunia-2

Po przygotowaniu miejsca pod festyn oraz śniadaniu rozpoczęły się zmagania sportowe. Nie tylko podopieczni Domu Pomocy Społecznej, ale także nasi pracownicy, wzięli udział w kilku dyscyplinach sportowych. Było strzelanie i bronienie rzutów karnych, bieg w workach czy przebieranie się przez szarfę. Koledzy i koleżanki z DPS żywiołowo siebie dopingowali, stwarzając tym samym prawdziwie sportową atmosferę.

wdlz-dps-orunia-3

wdlz-dps-orunia-4

Równocześnie odbywał się montaż urządzeń do siłowni „pod chmurką”. Urządzenia przekazano Pani Dyrektor po zakończeniu zmagań sportowych. Pensjonariusze od razu przystąpili do wypróbowywania nowego sprzętu.

Do tej pory Beneficjentami naszych projektów były głównie dzieci. Chcieliśmy to zmienić, dlatego wybraliśmy Dom Pomocy Społecznej Orunia. Uważamy, że osoby niepełnosprawne również mogą i chcą być aktywne fizycznie.” – powiedziała Anna Wysocka, lider projektu.

Po zakończeniu zawodów, chętni mogli posilić się mięsem z grilla, kanapkami, słodyczami i napojami. W radosnej i rodzinnej atmosferze przystąpiono do biesiadowania. W tle, klasyki muzyczne przygrywała orkiestra. Przed Domem Opieki Społecznej zapanowała iście imprezowa atmosfera. Nie zabrakło tańców.

Cieszymy się, że mogliśmy uszczęśliwić podopiecznych DPS Orunia! 🙂  1. Dodaj swój komentarz.