Aktywny Senior – prace przy Domu Opieki Społecznej w Oliwie

Pensjonariusze Domu Opieki Społecznej przy ul. Polanki 121 mogą już cieszyć się z zakończenia prac przy ośrodku. W czwartek rano rozpoczęły się – a po południu zakończyły – prace remontowe i budowlane na tym terenie. Mieszkańców obiektu aktywowano także, integrując ich podczas wspólnych zabaw.

Nadciągające z zachodu chmury nie zapowiadały najładniejszego dnia. W każdej chwili mógł spaść deszcz. Silne opady zapewne pokrzyżowałyby plany dobrze zmotywowanych i chętnych do pracy zespołów. Na szczęście popołudniowy deszcz nie trwał na tyle długo, aby prac nie udało się dokończyć.

W ramach prac budowlanych i remontowych odświeżono plac spacerowy dla podopiecznych obiektu. Chodniki odzyskały dawny wygląd; stworzono plac spacerowy wraz ze ścieżkami, które już w tym miejscu były, ale wymagały odświeżenia. Ku uciesze mieszkańców zbudowano placyk, na którym stanął stały grill i ławeczki. Zbudowano także tor do gry w boulle, z którego – co już wiemy – mieszkańcy chętnie będą korzystać.

Chcieliśmy zrobić coś dla osób starszych, bo często skupiamy się na dzieciach. Ten ośrodek ma bardzo dużo podopiecznych. Poszukiwaliśmy miejsca, które potrzebuje naszej pomocy. Ten obiekt potrzebuje jej najwięcej.” – powiedział lider projektu, Sebastian Szydłowski. „Ludzie są zmotywowani, pracują pełną parą. Jestem pewien, że wszystkie założenia harmonogramu zostaną wykonane o czasie.” – dodał.

Podopieczni, w godzinach popołudniowych, mieli możliwość wzięcia udziału z instruktorem nordic walking. Odbyły się także zawody w boulle na nowym torze. Mieszkańcy grali także w bingo i rozwiązywali wspólnie krzyżówki.  1. Dodaj swój komentarz.