Aktywność sportowa na świeżym powietrzu, bo… „sport i zabawa to świetna sprawa”

26 września spotkaliśmy się z grupą projektową programu Wspólne Działanie – Lokalne Zaangażowanie w Parku im. Ronalda Reagana. Zespół zajął się między innymi sprzątaniem terenu siłowni, ogólną jej renowacją, zamontowaniem nowego sprzętu i stojaka rowerowego oraz renowacją ławek okalających ten teren.

Dodatkowo zaproszono Klub Sportowy Movement, który zorganizował pokazy parkour i freerun dla dzieci z pobliskiej szkoły podstawowej. Po pokazach ekipa przeprowadziła małe warsztaty, które miały nauczyć dzieci jak pokonywać przeszkody w krótkim czasie.

Grupa chciała nie tylko stworzyć projekt skierowany do ogółu społeczności korzystającej z parku, ale także do konkretnej społeczności, stąd pomysł na aktywności dla dzieci.

 „Zespół jest mocno mieszany. Mamy ludzi z GPEC Serwis, mamy pracowników zarówno biurowych, jak i fizycznych. Również w podzespołach są to grupy mieszane. Zespół jest podzielony według zadań, jakie będzie wykonywać w ciągu dnia trwania projektu.” – powiedziała liderka, Paulina Kinal. – „Myślę, że ludzie momentalnie się zgrali. Jakby nie patrzeć, współpracujemy razem. Mimo, że są różne spółki, różne działy, pracownicy fizyczni i umysłowi, to jednak cały czas kontakt utrzymujemy podczas pracy, dlatego nie ma problemów w komunikacji.”

Jeżeli jesteście ciekawi jak Paulina Kinal czuła się jako liderka, to odpowiedziała na to pytanie tak: „Super! Mieć takich ludzi do pracy jest bardzo budujące… są niesamowici. W takim tempie pracują, są tak zaangażowani… nie spodziewałam się tego!”  1. Dodaj swój komentarz.